2.17.2013

Kushina Uzumaki

PrzeszłośćEdytuj

Starsza Mito pociesza swoją następczynię, Kushinę.
Asasyn32Dodany przez Asasyn32
Kushina pochodzi z Kraj Wiru z rodu Uzumakich. Została drugim jinchūriki z powodu szczególnie silnej czakry, która pasowała do tłumienia czakry Kuramy, ale także dlatego, że poprzednia jinchūriki, Mito Uzumaki, była już w podeszłym wieku. Gdy Mito zbliżała się do kresu swojego życia powiedziała Kushinie: „…Ostatecznie zostałyśmy tutaj ściągnięte by zostać naczyniem dla lisa… ale zanim lis zostanie udomowiony musimy napełnić naczynie miłością. Zrób to, a nawet jako żywicielka dziewięciogoniastego będziesz wieść szczęśliwe życie”.
Kushina jako małe dziecko.
Asasyn32Dodany przez Asasyn32
Opowieść o jej miłości z Minato zaczęła od pierwszego dnia w szkole, gdy poznała Minato, który wydawał jej się strasznym mięczakiem. Zapytano ją wtedy, jakie ma marzenie, więc chcąc zaimponować reszcie klasy oznajmiła, że chce zostać pierwsza kobietą Hokage. Innym nie spodobało się to, że nowa dziewczyna zaczyna mówić o byciu Hokage, więc chłopcy z jej klasy zaczęli ją przezywać „Pomidor” przez pulchną, okrągłą twarz i przez znienawidzone przez siebie czerwone włosy. Z czasem Kushina nie wytrzymała i pobiła ich prawie na śmierć; po tym wydarzeniu otrzymała nowe przezwisko „Krwawa Habanero” (Habanero — jedna z najostrzejszych papryk). Nadal jednak nie zmieniła zdania o młodym Namikaze, którego również marzeniem było zostać Hokage, by inni w wiosce docenili i zaakceptowali jego istnienie, do czasu pewnego incydentu.
Kushina więziona przez ninja z Kumo.
AslajanDodany przez Aslajan
Kushina została porwana przez ninja Kumogakure, chcących poznać sekret jej wyjątkowej czakry, jednak przyszła matka Naruto wykazała się niezwykłym sprytem. Zdając sobie sprawę z niespotykanego koloru swej bujnej czupryny, co jakiś czas odcinała kilka włosów, wskazując drogę, jaką została uprowadzona. Jednak żadnemu shinobi nie udało się jej odnaleźć, na ślad ten natrafił dopiero Minato, który uratował dziewczynę z rąk wroga. Trzymając Kushinę na rękach chłopiec powiedział, że natychmiast rozpoznał jej śliczne włosy. Po wszystkim, Kushina zakochała się w swoim wybawcy i zaczęła w nim dostrzegać najwspanialszego mężczyznę i ninja jakiego kiedykolwiek spotkała i bardzo polubiła swoje włosy, które uratowały jej życie i doprowadziły do jej drugiej połówki.
Kushina i Minato.
Asasyn32Dodany przez Asasyn32
Po tej opowieści wspomina że, chciałaby powiedzieć coś osobom, które komplementują jej włosy, w tym również Naruto: „Kocham Cię”.
Narodziny Naruto były owiane tajemnicą z pewnego ważnego powodu — pieczęć jinchūrikich jest najsłabsza tylko w jednym momencie, a jest to poród. A dzieje się tak ponieważ po około 10 miesiącach (Kushina mówi, że tyle trwa ciąża jinchūriki) ciąży energia użyta do utrzymania zostaje zużywana na wyżywienie i pieczęć staje się proporcjonalnie słabsza. Stało się to 10 października 12 lat przed rozpoczęciem I serii. Wszystko było przygotowane przed czasem. Niestety po narodzinach Naruto pojawia się Tobi i porywa Kushinę ze sobą. Kyūbi pod kontrolą Tobiego wydostaje się z niej, atakuje swoją jinchūriki, lecz wczas pojawia sięMinato Namikaze, który przenosi ją do ich syna.
Kushina pokazała, że jest wielką kunoichi. Chciała wchłonąć Kyūbiego i razem z nim umrzeć by zaprowadzić pokój w wiosce. Kushina mimo tego, że nie zostało jej wiele życia była szczęśliwa, ponieważ urodził im się syn. Jednak żałowała tylko jednego - tego, że ominie ją widok dorastającego Naruto. Minato nie zgodził się na to by Kushina się poświęciła więc zaproponował jej, że zginą oboje pieczętując w Naruto połowę chakry Kyūbiego dzięki czemu zobaczą dorastającego Naruto jeszcze
raz. Po czym Minato przywołał Boga śmierci, wyjaśniając żonie, iż po ukończeniu techniki Shiki Fujin, umieści resztki jej chakry w ciele Naruto. Wierzy, że pomoże mu ona, gdy ten w przyszłości będzie pragnął zapanować nad mocą lisa. Kushina nie chce jednak zaakceptować brzemienia jakie będzie musiał nosić jej syn. Nie pojmuje również, dlaczego to musi być akurat ta pieczęć, dlaczego tak bardzo poświęca się dla niej. Po jej użyciu żadne z nich nie będzie mogło doglądać ich dziecka w okresie dorastania. Yondaime wyjaśnia, iż nie wykonanie tego gestu byłoby jak odwrócenie się od wioski, porównywalne z opuszczeniem własnego dziecka, gdyż uważa że shinobi są jak rodzina. Ponadto dzięki temu
Minato i Kushina ochraniający Naruto przed Dziewięciu-Ogoniastym.
Asasyn32Dodany przez Asasyn32
 zabiegowi Kushina chociaż na chwilę spotka Naruto w przyszłości i będzie mogła przekazać wiedzę, którą tylko matka może podzielić się z synem. Robi, więc to nie tylko dla niej, ale i dla Naruto. Kyūbi przeklina Czwartego Hokage, gdy ten rozpoczyna technikę pieczętowania. Przy pomocy jutsu Ośmiu Trójgramów zamierza umieścić bestię w Naruto. Bijū jednak nie daje za wygraną i rozpoczyna atak na młodego Uzumakiego. Minato rusza na ratunek, ale to oboje małżonkowie ostatecznie zasłaniają syna i zostają poważnie ranni przez pazur bestii. Yondaime przywołuje Gamatorę i oddaje mu klucz do kontroli nad dziewięcioogoniastym, odsyła go do Jirayi.
Technika Shiki Fujin powoli dobiega końca. Kushina przekazuje ostatnie życiowe rady swojemu synowi. By dużo jadł, codziennie brał kąpiel, wcześnie kładł się spać i przy tym dobrze sypiał, miał wielu przyjaciół, szkolił się w ninjutsu oraz wiele trenował, słuchał nauczycieli w akademii, nie pożyczał od nikogo pieniędzy, oszczędzał te zarobione na misji, nie pił alkoholu przed 20 rokiem życia, a gdy będzie pragnął znaleźć sobie dziewczynę niech nie będzie dziwna, najlepiej taka jak jego własna mama. W żarcie ostrzega go przed Jirayą. Co zaś najważniejsze jest świadoma cierpienia, które będzie jego udziałem. Chce, by zapamiętał kim jest, znalazł cel w życiu i starał się go realizować, dopóty dopóki się nie spełni. Tak wiele pragnęła mu jeszcze przekazać, jednak nie miała już czasu.
Natomiast Minato zwraca się do Naruto, by ten wziął do siebie słowa matki. Kushina i Minato umierają pieczętując w Naruto Kyūbiego.

Część IIEdytuj

Ograniczenie JinchūrikiEdytuj

Naruto przytulający matkę.
Asasyn32Dodany przez Asasyn32
Obecnie pojawia się podczas treningu swojego syna. Pragnie on zapanować nad mocą Kyūbi'ego. Niestety, zaczyna przegrywać. Mrok w jego sercu powoli go opanowuje. I tutaj właśnie debiutuje. Naruto nie ma pojęcia kim jest jego matka, kiedy pojawia się podczas treningu. Dopiero po chwili rozmowy uświadamia sobie kim jest i rzuca się jej w objęcia. Kushina rozmawia z Naruto, który bardzo szybko komplementuje jej długie włosy, opowiada jak poznała i zakochała się w Minato.
Po tym rzuciła pytanie do Naruto co wynikło z połączenia "Żółtego błysku Konohy" i "Krwawej Habenero". W odpowiedzi usłyszała od syna, który odziedziczył wolę rodziców: "Pomarańczowy Hokage Konohy".
Rodzina Kushiny.
AslajanDodany przez Aslajan
Gdy pomogła Naruto wygrać z Kyūbim opowiada mu o wydarzeniu z przed 16 laty. Kończy swoją opowieść słowem "Przepraszam". Jednak Naruto nie chce od niej przeprosin. Podczas życia doświadczył wiele bólu jednak nigdy źle nie pomyślał o żadnym z rodziców. Może dlatego, że nigdy ich przy sobie nie miał. Do tego czasu nie potrafił pojąć co do nich czuje. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Wie, że zarówno jego ojciec jak i matka oddali życie za niego. Jest im za to wdzięczny.
Kushina rozpłakała się ze szczęścia. Jej chakra jednak zaczęła się kończyć i jedyne co zdążyła zrobić przed odejściem do życia pozagrobowego to podziękować Naruto za to, że jest ich synem.

CiekawostkiEdytuj

 • Pierwsze jej przezwisko szkolne to Pomidor, a po pobiciu tych, którzy ją przezywali przezwisko zmieniono na Krwawą Habanero.
 • Zarówno Kushina jak i Naruto byli Jinchūriki Kyūbi'ego.
 • Miała taki sam charakter jak jej syn Naruto.
 • Dzięki Minato polubiła swoje włosy.
 • Podobno była dobrą kucharką i jej kuchnię najbardziej lubił Minato.
 • Prawdopodobnie przyjaźniła się z Mikoto - mamą Sasuke i Itachiego.
 • Była drugim jinchūriki Kyūbi'ego zaraz po Mito Uzumaki i przed Naruto Uzumaki.
 • Przeżyła ekstrakcje bijū.
 • Kushina ma podobny tik co Naruto, w którego przypadku przy zdenerwowaniu mówi "dattebayo", a Kushina "dattebane"
 • "Kushina" to po japońsku "ciężkie przeżycia", "trud" lub "wysiłek".
 • Żółty Błysk Konohy + Krwawa Habanero = Pomarańczowy Hokage Konohy
 • Kiedy Kushina się denerwuje mówi bardzo szybko przez co tworzy nowe wyrazy.
 • Informacje z Trzeciego Datebook Naruto:
  • Ulubione wyrażenie Kushiny to "Nie poddawaj się do samego końca".
  • Najwyraźniej stała się sławna dzięki swojemu duchowi walki i umiejętności jej ninjutsu
  • Hobby Kushiny to płatanie figli.
  • Ulubioną potrawą Kushiny był ramen z solą, ale nie lubiła kawy i czegoś gorzkiego.
  • Kushina nie chciała z nikim walczyć.

CytatyEdytuj

 • (Do Jirayi): "Naruto...To piękne imię."
 • (Odpowiedź na pytanie jakie jest jej marzenie): "Chcę zostać pierwszą kobietą Hokage!"
 • (Do Minato, gdy była już umierająca) :"Nie bądź taki smutny...Minato. Ja... Jestem szczęśliwa. Szczęśliwa, gdyż mnie kochałeś. Szczęśliwa, gdyż to... Urodziny... Naszego syna. To tak jakby... Gdy wyobrażam sobie że przeżyję i naszą trójkę... Żyjącą razem... Nie przychodzi mi do głowy nic innego. Jak "Byłabym bardzo szczęśliwa."
 • (Do Minato osłaniając Naruto od szponów Kyūbiego): "Jeżeli ojciec może temu podołać... To matka powinna być nawet lepsza. Prawda?"
 • (Ostatnie słowa do Naruto): "Jest... Jest... Jest jeszcze... Jest jeszcze tak wiele rzeczy, o których chciałabym Ci powiedzieć... Nauczyć Cię... Chciałabym zostać z Tobą... Kocham Cię..."
 • (Do Naruto) : "Dziękuję, że pozwoliłeś mi być twoją matką, a Minato twoim ojcem. Dziękuję, że jesteś naszym synem. Dziękuję... Dziękuję!"

1 komentarz:

Czytasz? Świetnie! A czemu nie komentujesz? Każdy komentarz pomaga mi w dalszym pisaniu ♥♥♥ Więc proszę zostaw komentarz bo nawet napisanie go nie zabierze ci dużo czasu...♥♥♥